31 Ağustos 2012

Galatasaray'ın Alması Gereken Stoper

Hem sol bek hem stoper. Hem soğukkanlı, hem seri sayılabilecek kadar hızlı hem de topla arası fena sayılmaz hem de Galatasaray'ı tanıyor.

6 yorum:

Hasan Doğan dedi ki...

Galatasaray'ın aldığı Danny ile stili benzer bir oyuncu ama Danny'ye göre daha teknik.Oyun okuma özelliği ve pozisyon sezgisi çok kuvvetli.Miy ulusal basında ve yazarlarca çok ilgi görmediği için çokta kıymeti anlaşılabilmiş bir oyuncu değil.Çıplak gözle en az 60 maçını izledim.Bireysel hatası inanın 3'ü geçmez.Boum'un hatası ile yediğimiz gol yine 3'ü geçmez.Belkide hiç yoktur.Bu oyuncuyu Kıbrıs Rum Kesimi Liginden aldığımıza atırlatmamda fayda vardır sanırım.Gösterdiği gelişim dudak uçuklatan cinsten.Top ayağına çok yakışır.Ağır bir görüntü profili çizer ama çok çabuk bir oyuncudur.Rakibi ile birebir pozisyona düşse bile örümcek gibi topu kapar.Daha ne anlatayım O'nu izlemek ayrı bir zevk...

selaminko dedi ki...

kesinlikle katılıyorum. gözden kaçırıyor galatasaray bu adamı. almasını istiyormuyum ondan da emin değilim çünkü miy bu durumda çok sıkıntı çeker ki memleket takımımın bu sıkıntıyı yaşamasını istemem.

Hasan Doğan dedi ki...

Bizim sıkıntı çekeceğimiz gerçekten doğru bir düşünce.Takım Sehic ve Boum'un üzerine kurulu.Allah'tan bu iki adam varda ayakta kalabiliyoruz.Yoksa takımda ne bir sistem nede bir iskelet var.Her sene en az 15 yeni transferle sezona başlıyoruz ve altyapıdan A takıma oyuncu çıkaramıyoruz.

selaminko dedi ki...

aslında takımda güzel bir iskelet var ama o iskeletin kenarı bir türlü adam akıllı doldurulamıyor.
sehic-boum-ben yahia-nobre bence tsl için gayet yeterli bir iskelet.

Hasan Doğan dedi ki...

Doğru ama bu oyuncuların yanına genç ve yetenekli ayrıca kendi yetiştirdiğin oyuncuları yerleştiremiyorsan orda bir sıkıntı vardır demektir.

selaminko dedi ki...

elbette sıkıntı var. mersinde daha tesis yok ki adam gibi altyapıdan adam çıksın. eskiden bizim çocukluğumuzda mersin idman yurdunun altyapısı olarak mersin gençlerbirliği görülürdü. şimdi ne durumda bilmiyorum.
en son toroslar belediyespor bal ligi'nde oynuyordu. o koray aydın stadında da az top tepmedik. o zamanlar toprak sahaydı tabii içeriye giriş serbestti herkese.